Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.05.2020, 16:30

Veľké otváranie sa blíži. Od stredy otvorí IKEA, svoje služby obnovia aj Bolt a Uber

Na opätovné spustenie prevádzky sa chystajú aj taxi služby.

Od stredy budú môcť by na Slovensku otvorené ďalšie prevádzky. Týka sa to aj obchodného domu s nábytkom IKEA v Bratislave. Spoločnosť avizuje, že otvorené bude mať od stredy každý deň s výnimkou nedele. Otváracie hodiny budú od deviatej ráno, do deviatej večer.

"Seniori nad 65 rokov budú mať vyhradený čas na nákup od pondelka do piatku od 9:00 do 11:00," avizuje spoločnosť. Nákupy však nebudú ako predtým a budú tak ako aj inde podliehať prísnym hygienickým opatreniam.

"Chcem sa vopred poďakovať našim zákazníkom za trpezlivosť, pretože budeme musieť obmedziť počet návštevníkov v obchodnom dome," informovala hovorí Mounia El Hilali, generálna riaditeľka a manažérka pre oblasť trvalej udržateľnosti IKEA pre Česko, Maďarsko a Slovensko. 

Počet zákazníkov v obchodnom dobe bude limitovaný na 900 osôb, po naplnení kapacity budú ďalších púšťať, až keď niekto odíde. Rovnako budú v obchodnom dobe povinné rúška, alebo iná ochrana dýchacích ciest a dezinfekcie. 

Reštaurácia, bistro a detský kútik budú zatvorené.

Na opätovné spustenie prevádzky sa chystajú aj taxi služby. Od stredy budú jazdiť aj vozidlá spoločností Uber a Bolt. Rovnako za prísnych hygienických opatrení. 

Uber vodičom zdarma poskytne bariéry, ktoré majú využiť vo vozidlách na oddelenie od zákazníkov. Na zadných sedadlách vo vozidlách taxislužieb rovnako nebude funkčná klimatizácia.

"Bolt pripravil vodičom k výrobe ochrannej steny praktický návod a doporučuje partnerským vodičom, aby pri jazde aj po nej auto dôkladne vetrali a dezinfikovali," informuje o postupe firmy Eduard Suchánek, country manažér pre Slovensko. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.