Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.04.2020, 13:20

Danko dočasne končí v politike. Požiada o prerušenie členstva v SNS

Rozhodnutie o prerušení politickej činnosti súvisí so zdravím Andreja Danka a tiež ďalším profesionálnym pôsobením.

Danko dočasne končí v politike. Požiada o prerušenie členstva v SNS
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Andrej Danko oznámil predsedníctvu mimoparlamentnej SNS, že na sneme 12. septembra nebude kandidovať za predsedu strany. Zároveň požiada o pozastavenie členstva. Rozhodnutie o prerušení politickej činnosti súvisí s jeho zdravím a tiež ďalším profesionálnym pôsobením.

​"Uvedomujem si, že nemôžem politiku siliť. Ľudia nám dali vysvedčenie a my ho musíme prijať. O prerušenie požiadam na sneme," povedal Danko.

Pripomenul, že snemom končí celé vedenie strany. Pokiaľ nebude dohoda na mene nového predsedu, je v hre možnosť, že bude opätovne zvolený prvý podpredseda SNS a ten ako štatutár pripraví ďalší snem, kde budú delegáti voliť nového šéfa strany.

Prvý podpredseda by takto mal fungovať šesť mesiacov.

"O možnom predsedovi sa rokuje," odpovedal Danko, kto by mohol byť nový predseda SNS. SNS si ho má voliť na sneme 12. septembra. Podpredsedovia Eva Smolíková, Jaroslav Paška a Anton Hrnko neuvažujú, že by sa o tento post uchádzali.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.