Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.04.2020, 10:50 Aktualizované dňa 30.04.2020 o 13:01

Matovičova vláda získala dôveru parlamentu. Poslanci schválili jej program

Poslanci schválili programové vyhlásenie vlády 93 hlasmi.

Matovičova vláda získala dôveru parlamentu. Poslanci schválili jej program
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Vláda Igora Matoviča má dôveru poslancov Národnej rady. Za Programové vyhlásenie vlády, a teda aj za dôveru kabinetu, hlasovalo 93 členov snemovne zo 141 prítomných. Potrebných bolo minimálne 76 hlasov.

Dokument vychádza z programových priorít novej vlády na roky 2020 až 2024. Zahŕňa priority jednotlivých rezortov, rozdelený je do viacerých oblastí.

Prioritami PVV sú zodpovedný prístup k verejným financiám, boj s korupciou a transparentnosť, zabezpečenie rovnosti pred zákonom a zvýšenie dôvery v štát, ale aj včasná a kvalitná zdravotná starostlivosť, vzdelanie, vytvorenie atraktívneho podnikateľského prostredia, zvýšenie potravinovej sebestačnosti či spravodlivý systém podpory poľnohospodárov.

Kabinet zložený zo strán a hnutí OĽaNO, Sme rodina, SaS a Za ľudí vymenovala prezidentka Zuzana Čaputová 21. marca. Ide v poradí o 12. vládu Slovenskej republiky.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.