Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.04.2020, 09:18 Aktualizované dňa 28.04.2020 o 09:55

Kontroverzná daniarka po kritike oznámila Mikulcovi, že chce skončiť vo funkcii

Minister vnútra Roman Mikulec rozhodnutie Anny Bilecovej akceptuje.

Kontroverzná daniarka po kritike oznámila Mikulcovi, že chce skončiť vo funkcii
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Generálna tajomníčka služobného úradu Ministerstva vnútra Anna Bilecová informovala v utorok ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) o rozhodnutí požiadať o uvoľnenie z funkcie. Mikulec jej rozhodnutie akceptuje. Informovala o tom hovorkyňa MV SR Barbara Túrosová.

„Odmietam byť ďalej terčom verejného lynču vedeného bez akýchkoľvek relevantných dôkazov,“ uviedla Bilecová. Reaguje tak na otázky spojené s kauzou karuselového podvodu s DPH a jej kontaktom s obvineným Ladislavom P.

Minister vnútra jej rozhodnutie odstúpiť ocenil, keďže sa tak nebude spoločnosť ďalej polarizovať pochybnosťami o jej minulosti. V tlačovej správe však Mikulec tvrdí, že tieto pochybnosti neboli nijako preukázané. Jej odvolanie avizuje Mikulec navrhnúť na utorkovom rokovaní vlády.

Prepisy odposluchov obvineného Ladislava P. s Bilecovou sú podľa denníka Sme súčasťou vyšetrovacieho spisu karuselových podvodov, do ktorých sa zapojilo v rokoch 2007 až 2011 viac ako sto firiem a spôsobilo škodu štátu vo výške prevyšujúcej 70 miliónov eur.

Denník upozorňuje, že spolupracujúci obvinený Milan Ch. mal českým policajtom vysvetliť prepisy odposluchov medzi Bilecovou a Ladislavom P. tak, že sa mali rozprávať o úplatku za kladne vybavené daňové kontroly. Bilecová tieto obvinenia odmietala a pôvodne navrhovala podstúpiť detektor lži.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.