Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.04.2020, 17:18

Sulík je pripravený podporiť export výrobkov obranného priemyslu, tvrdia zbrojári

Minister hospodárstva na podporu exportu uskutoční v koordinácii s ministerstvom zahraničia kroky potrebné pre urýchlenie licenčných konaní.

Sulík je pripravený podporiť export výrobkov obranného priemyslu, tvrdia zbrojári
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) podporí zástupcov domáceho obranného priemyslu pri exporte slovenských výrobkov do zahraničia. Minister tiež prisľúbil pomoc pri rokovaniach s Eximbankou súvislosti s financovaním projektov. Informoval o tom v pondelok prezident Združenia bezpečnostného a obranného priemyslu Tibor Straka.

​Minister hospodárstva podľa Straku na podporu exportu uskutoční v koordinácii s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí kroky potrebné pre urýchlenie licenčných konaní.

Tiež bude v prípade potreby riešiť problémy exportu v súvislosti s dodržiavaním medzinárodných sankcií a pomôže firmám pri rokovaniach s Eximbankou. Tá by mala projekty obranného priemyslu financovať.

Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu je národná, nezávislá a nezisková asociácia, reprezentujúca záujmy bezpečnostného a obranného priemyslu Slovenskej republiky.

Úlohou združenia je podporovať podnikateľské záujmy svojich členov, posilňovať ich pozície a exportné možnosti a prispievať k vytváraniu podmienok pre rozvoj slovenského bezpečnostného a obranného priemyslu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.