Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.04.2020, 13:05

Hlavný hygienik reaguje na situáciu na hraniciach. Navrhne zjednodušiť podmienky pre pendlerov

Ján Mikas reagoval na plánované nedeľné zhromaždenie na hraničnom priechode Berg.

Hlavný hygienik reaguje na situáciu na hraniciach. Navrhne zjednodušiť podmienky pre pendlerov
Zdroj: TASR

Hlavný hygienik Ján Mikas navrhne na rokovaní Ústredného krízového štábu úpravu v opatrení vo vzťahu k pendlerom, zdravotníckym pracovníkom a pracovníkom sociálnych služieb tak, aby mali pri vstupe na územie Slovenska zjednodušené podmienky.

Reagoval tak na plánované nedeľné zhromaždenie na hraničnom priechode Berg. TASR o tom informovala hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Daša Račková.

​"Konečná podoba zmien v opatrení bude známa po diskusii a schválení Ústredným krízovým štábom," uviedla hovorkyňa úradu.

Podotkla, že úrad denne sleduje a vyhodnocuje epidemiologickú situáciu na Slovensku a v okolitých krajinách vo výskyte ochorenia COVID-19 a prispôsobuje tomu rozhodnutia v záujme čo najviac zamedziť jeho šíreniu.

"V čase, keď sa rozhodovalo o opatreniach vo vzťahu k 'pendlerom' či zdravotníckemu personálu zo zahraničia, vývoj chorobnosti ochorenia COVID-19 v okolitých krajinách nebol optimálny," poznamenala.

Ako doplnila, epidemiologická situácia v okolitých krajinách je však v posledné dni priaznivá a hlavný hygienik SR sa preto rozhodol, že navrhne zjednodušenie podmienok.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.