Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.04.2020, 10:59 Aktualizované dňa 24.04.2020 o 13:20

Minister Doležal má vážne podozrenie: Na stavbe obchvatu Bratislavy môže byť viac násypov z odpadu

Minister dopravy bude iniciovať ekoaudit v ďalších častiach stavby D4/R7 a bude spolupracovať s vyšetrovateľom.

Minister Doležal má vážne podozrenie: Na stavbe obchvatu Bratislavy môže byť viac násypov z odpadu
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Minister dopravy Andrej Doležal má podozrenie, že na stavbe diaľničného obchvatu Bratislavy D4/R7 je viac násypov z nebezpečného odpadu. Doteraz sa vedelo o jednom na úseku pri obci Jarovce. Minister to vyhlásil na svojej dnešnej tlačovej konferencii s tým, že bude preto iniciovať ekoaudit.

"Existuje dôvodné podozrenie, že takýchto umelých kopcov plných odpadu existuje v súvislosti so stavbou D4R7 viac. Preto budem iniciovať ekoaudit aj v ostatných častiach stavby D4R7 a na základe výsledkov tohto ekoauditu budem veľmi súčinný a budem intenzívne spolupracovať s vyšetrovateľom, respektíve s príslušným okresným úradom, odborom životného prostredia," povedal Doležal.

Nový minister očakáva, že problematický násyp pri Jarovciach, ktorý má dĺžku 1,3 kilometra, bude musieť byť pre rozpor so stavebným povolením a projektom odstránený.

"Neviem si predstaviť iné konanie špeciálneho stavebného úradu, ako že nariadi odstránenie tejto stavby," povedal Doležal.

Podľa ministra bude zrejme musieť odstránenie chybného úseku stavby pre prítomnosť nebezpečných odpadov prebiehať v špeciálnom režime.

V akom časovom horizonte by mala byť stavba odstránená a o koľko sa preto predĺži výstavba obchvatu Bratislavy, však minister nespresnil. Nevylúčil ani možnosť, že spor bude riešiť arbitrážny súd.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.