Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.04.2020, 18:18 Aktualizované dňa 20.04.2020 o 20:25

Otváracie hodiny vyhradené pre seniorov sa upravia, oznámil Matovič

Pre dôchodcov má tiež vláda pripraviť program stravných lístkov, za ktoré by si mohli na diaľku nakupovať obedy v reštauráciách.

Otváracie hodiny vyhradené pre seniorov sa upravia, oznámil Matovič
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Otváracie hodiny v obchodných prevádzkach vyhradené pre seniorov sa upravia.

Po novom majú mať vyhradené hodiny od 9. do 11. hodiny, a to iba v pracovných dňoch. Informoval o tom premiér Igor Matovič po stretnutí s konzíliom odborníkov.

Pre dôchodcov má tiež vláda pripraviť program stravných lístkov, za ktoré by si mohli na diaľku nakupovať obedy v reštauráciách. Vozili by im ich taxikári, ktorí doteraz nemohli fungovať.

"Súčasný čas (na nákupy seniorov), od 9.00 do 12.00 h, sa skráti na čas od 9.00 do 11.00 h, a to počas dní pracovného týždňa, teda okrem soboty. Bude to platiť pre všetky prevádzky, nielen pre potraviny, drogérie a lekárne. Chceli by sme veľmi dôrazne vyzvať dôchodcov, aby v záujme ochrany svojho vlastného zdravia a života využívali (na svoje nákupy) iba čas v pracovné dni od 9.00 do 11.00 h, a nevyužívali iný čas počas dňa," podčiarkol premiér.

Matovič zároveň oznámil, že reštauráciám namiesto toho, aby im vláda preplácala náklady na zamestnancov, dá dôchodcom stravné lístky na nákup obedov v reštaurácii.

"(Dôchodcovia) Nepôjdu však do reštaurácie, ale reštaurácie si cez taxikárov, ktorí takisto nemajú prácu, dohodnú dovoz obeda priamo dôchodcom," dodal predseda vlády.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.