Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.04.2020, 12:18

Danko zvažuje odchod z politiky. Boli sme vo voľbách odmietnutí, je to prirodzené, povedal

S informáciou o opätovnej kandidatúre pôvodne prišla podpredsedníčka SNS Eva Smolíková.

Danko zvažuje odchod z politiky. Boli sme vo voľbách odmietnutí, je to prirodzené, povedal
Zdroj: HN/Marek Marko

Andrej Danko vyvrátil tvrdenie podpredsedníčky SNS Evy Smolíkovej o tom, že bude opäť kandidovať na predsedu strany. Oznámil naopak, že zvažuje odchod z politiky. 

"Nikdy som sa nevyjadril, že budem kandidovať za predsedu SNS. Po neúspešných voľbách je prirodzené, že každý zloží funkciu. 10 rokov som pôsobil na úkor svojej rodiny a zdravia vo vysokej straníckej funkcii a zvažujem definitívny odchod z politiky," uviedol vo vyhlásení Danko. 

Podľa Danka ho súčasné vedenie štátu utvrdzuje o tom, že "ľudia si mýlia politiku s komédiou a hraním sa na politiku."

Predseda SNS tiež kritizoval aktivitu premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) na sociálnej sieti, či časté zmeny v opatreniach súvisiacich s koronavírusom

"Boli sme však vo voľbách odmietnutí. Často sa pýtam, čo by robila opozícia po takých chybách voči našej vláde, tak ako to predvádzajú dnes. Preto je prirodzená moja úvaha s politikou skončiť," povedal Danko. 

S informáciou o opätovnej kandidatúre pôvodne prišla Smolíková, zároveň Dankovi vyjadrila svoju podporu. Ten je v súčasnosti stále predsedom strany, a to až do zvolenia nového šéfa.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.