Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.04.2020, 12:10

Fico zaútočil na Matoviča: Premiér je psychopat. Však to už všetci hovorme otvorene

Robert Fico povedal, že Smer chce byť vecnou opozíciou a nebudú lepiť žiadne transparenty.

Fico zaútočil na Matoviča: Premiér je psychopat. Však to už všetci hovorme otvorene
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Expremiér Robert Fico (Smer) na brífingu, ktorého hlavnou témou malo byť zvolanie sociálneho výboru kvôli situácii v domove sociálnych služieb v Pezinku, nešetril kritikou na súčasnú vládu a najmä premiéra Igora Matoviča.

​Vládny kabinet podľa Fica svojimi krokmi dokazuje svoju neschopnosť. Ako príklad uviedol to, že ešte stále nepredložili programové vyhlásenie vlády. To musí najneskôr v pondelok schváliť Národná rada. Inak vláda nebude mať dôveru.

Matoviča kritizoval aj za to, ako tvrdí, že sa dostatočne nevenuje svojej práci a celé dni trávi pred kamerami. "Ja neviem, kedy Matovič robí. Choďte sa niekedy pozrieť pred úrad vlády, tam je prázdne parkovisko, nikde sa tam nesvieti," povedal Fico. 

Premiér a vláda podľa Fica zlyhali aj pri riešení situácie v domovoch sociálnych služieb. "V priamom prenose sme svedkami totálneho zlyhávania vládnej koalície a my chceme ako konštruktívna ľavicová opozícia zistiť, čo sa presne stalo v Pezinku," dodal na brífingu Fico.

Podľa neho mala vláda ako prvé riešiť práve situáciu dôchodcov a domovov pre seniorov, kde sú koncentrovaní. 

Fico ďalej povedal, že Smer chce byť vecnou opozíciou a nebudú lepiť žiadne transparenty. "Ja neviem, ako by sa cítil Igor Matovič, keby mu prišli ľudia skandovať pred dom. Asi by začal plakať a plakal by, až kým by nezomrel," dodal Fico.

Na záver tlačovej konfrencie Fico svoju kritiku súčasného premiéra ešte viac vystupňoval. Veci totiž podľa neho treba priamo pomenovať. "Premiér je psychopat. Však to už všetci hovorme otvorene. To nie je náš výmysel, to sa o ňom na Slovensku verejne hovorí," uzavrel poslanec a šéf najsilnejšej opozičnej strany.

Koronavírus a COVID - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.