Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.04.2020, 10:24 Aktualizované dňa 16.04.2020 o 14:24

Pojednávanie v kauze vraždy Jána Kuciaka prerušili do konca apríla

Vo štvrtok sa na súde čítali svedecké výpovede kolegov Jána Kuciaka z redakcie portálu Aktuality.sk.

Pojednávanie v kauze vraždy Jána Kuciaka prerušili do konca apríla
Zdroj: TASR/Adel Ghannam

Proces v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej bol prerušený do 29. apríla. Na štvrtkovom pojednávaní to uviedla predsedníčka senátu Špecializovaného trestného súdu Ružena Sabová. Na pojednávaní sa od stredy 15. apríla čítali najmä svedecké výpovede a listinné dôkazy.

​Vo štvrtok sa na súde čítali svedecké výpovede kolegov Jána Kuciaka z redakcie portálu Aktuality.sk. Rovnako svedecká výpoveď Juraja Škripa, ktorý sa podieľal na Kuciakovom sledovaní a bol aj vo Veľkej Mači, kde bol novinár zavraždený.

Predsedníčka senátu a prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry čítali aj viacero svedeckých výpovedí, ktoré sa týkali vraždy podnikateľa Petra Molnára. K jeho vražde sa priznal Miroslav Marček, ktorý ju mal spáchať so svojím bratrancom Tomášom Szabóom. Ten svoju vinu popiera, rovnako ako odmieta to, že sa mal podieľať na zavraždení Kuciaka.

​Pred záverom pojednávania navrhol obhajca obžalovanej Aleny Zsuzsovej Štefan Neszméry prečítanie zápisníc v kauze údajnej otravy novinárky Leony Kočkovičovej Fučíkovej, ktorá zomrela koncom roka 2016 na akútnu leukémiu. Zoltán Andruskó vypovedal, že zbieral v roku 2016 huby s Zsuzsovou, ktoré mali poslúžiť na otravu novinárky. Polícia trestné stíhanie v tejto kauze zastavila.

Z objednávky vraždy novinára sú obžalovaní Zsuzsová a Marian Kočner. Ten si mal podľa obžaloby objednať vraždu novinára za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.