Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.04.2020, 15:59

Krčméry: Potrebujeme vrátiť matky do systému. Školy by sa mali postupne otvoriť

O časovom horizonte, kedy by sa tak mohlo stať, hovoriť nechcel.

Profesor Vladimír Krčméry, ktorý je infektológ a zároveň člen permanentného krízového štábu, dnes pred jeho rokovaním načrtol možnosť, že by sa postupne mohli otvárať školské zariadenia. 

Dôležité by to pre ne podľa Krčméryho bolo z psychologického hľadiska, aby sa dostali do iného prostredia. Rovnako by bolo dôležité podľa neho aj to, že rodičia, ktorí sú kvôli deťom doma, by sa mohli vrátiť do zamestnania.

"Musíme ich dostať z OČR, lebo ich budeme potrebovať," povedal Krčméry o zdravotníkoch, ktorí sú doma s deťmi.

O časovom horizonte, kedy by sa tak mohlo stať, hovoriť nechcel. Pripomenul však, že deti sa už vracajú do škôl vo viacerých krajinách. Debata by podľa neho nemala stáť na ňom, kedy sa deti vrátia do škôl, ale na ktorých stupňoch sa bude výučba obnovovať.

"Univerzity a gymnáziá by mali byť posledné," tvrdí odborník. Kľúčové by malo byť vrátiť do systému matky, ktoré teraz musia strážiť deti. Pripustil však, že zatiaľ ide o jeho osobný názor a finálne slovo bude mať krízový štáb.

Premiér Igor Matovič však o tejto téme pred rokovaním krízového štábu veľmi hovoriť nechcel. Krajina podľa neho musí akútnejšie riešiť iné problémy. Ako príklad uviedol situáciu v rómskych osadách. 

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.