Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.04.2020, 21:38

"Načo by nám boli opatrenia, ak by sme ich takto trestuhodne pokazili." Matovič reagoval na situáciu v Pezinku

V domove bolo v nedeľu na nový koronavírus pozitívne otestovaných 47 osôb.

Premiér Igor Matovič na sociálnej sieti reagoval na situáciu v Pezinku, kde v Domove sociálnych služieb sa nakazilo 42 klientov a päť zamestnancov.

​"Aký trest je podľa vás spravodlivý pre človeka, ktorý opatruje staručkých ľudí v domove sociálnych služieb a zatají, že bol napr. v Taliansku na dovolenke?" pýta sa Matovič. Nepriamo tým reagoval na fakt, že koronavírus do domova priniesol niektorý zo zamestnancov.

"Na čo by boli dobré všetky tie manévre celého Slovenska a strádanie ľudí, ak takto trestuhodne by sme si dokázali všetko pokaziť a ohroziť život tých najbezbrannejších?" napísal ďalej premiér.

Matovič neskôr svoj status doplnil o fakt, že hovoril s bratislavským županom Jurajom Drobom, ktorý podvečer mal brífing v Pezinku.

"Hovoril som županom Drobom a nateraz vylúčili v pezinskom prípade podozrenie, že nákaza pochádza od opatrovateľky. Keďže noví klienti v týchto zariadeniach sú zväčša ľudia pochádzajúci z akejsi domácej karantény, ich najväčším ohrozením sú paradoxne ľudia, ktorí sa o nich starajú - buďme, prosím, mimoriadne opatrní. Ďakujem zároveň všetkým opatrovateľom za starostlivosť, ktorú svojim klientom venujú."

V domove bolo v nedeľu na nový koronavírus pozitívne otestovaných 47 osôb. Zariadenie pre seniorov je od soboty v karanténe po tom, ako sa u jedného z klientov potvrdilo ochorenie COVID-19.

Krajčí uviedol, že aj on mal informácie o tom, že v zariadení mali klienti príznaky respiračných ochorení už pred dvoma týždňami.

"Závisí od lekára, čo ďalej robí a ako pristupuje k týmto pacientom. Nepredpokladalo sa, že by to mohlo byť ochorenie COVID-19. Pacienti boli symptomaticky liečení," podotkol minister.

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba potvrdil, že situáciu preveruje. Nazdáva sa však, že riaditeľka DSS Pezinok "je kompetentná osoba na správnom mieste a konala tak, ako mala".

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.