Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.04.2020, 11:42

J&T spustila program testovania ľudí v prvej línii. Zaplatíme 10-tisíc testov, vyhlásil Tkáč

Dnes do Medirexu prichádzajú prvé zoznamy ľudí, testovanie sa má začať v najbližších dňoch.

Finančná skupina J&T spustila v spolupráci so sieťou laboratórií Medirex testovanie sociálnych pracovníkov a zdravotníkov čeliacich koronavírusu v prvej línii. Celkovo má v pláne otestovať 10-tisíc ľudí. J&T o tom informuje na svojom facebookovom profile.

"Pracovníci zdravotníckych zariadení a sociálni pracovníci sú vystavení extrémnemu riziku pri kontakte s klientmi. Ak budú nakazení zdravotníci a sociálni pracovníci, hrozí, že nebude mať kto zachraňovať ľudí. V horšom prípade sa oni sami stanú nosičmi nákazy medzi tými, ktorí od nich budú očakávať pomoc. Testovanie týchto hrdinov dnešných dní však nie je automatické, hoci trpia zúfalým nedostatkom prostriedkov na svoju ochranu. Súkromné spoločnosti pritom majú kapacity na to, aby ich otestovali, no tieto testy sú nákladné. Po zistení tohto stavu sme sa rozhodli okamžite konať a zaplatíme 10-tisíc testov pre ľudí v prvej línii," povedal zakladateľ J&T Patrik Tkáč.

Zoznamy najviac ohrozených medicínskych a sociálnych pracovníkov sa začali pripravivať minulý týždeň v spolupráci s medicínskymi odborníkmi, Asociáciou poskytovateľov sociálnych služieb a nadáciami J&T, EPH, TV JOJ a Poštovej banky.

Dnes do Medirexu prichádzajú prvé zoznamy ľudí, testovanie sa má začať v najbližších dňoch.

J&T a EPH po prepuknutí epidémie koronavírusu vyčlenili na pomoc Slovensku a Česku osem miliónov eur. Časť vyčlenených prostriedkov už použili na nákup zdravotníckeho materiálu a ochranných prostriedkov.

Doteraz spolu dodali dva milióny ochranných rúšok, milión respirátorov N95, 100-tisíc respirátorov FFP3, 50-tisíc rýchlotestov, ochranné odevy, rukavice a okuliare.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.