Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.04.2020, 17:06

Sranda sa skončila. Ak nebudeme rešpektovať pravidlá, stane sa z nás druhá Lombardia, varuje Matovič

Igor Matovič navštívi rómske osady, aby sa zaujímal o testovanie, spolu s členom permanentného krízového štábu Petrom Pollákom.

Igor Matovič a Peter Pollák
Zdroj: TASR/P. Zachar

Premiér Igor Matovič na brífingu poukázal na to, že veľa nových prípadov nakazenia sa objavilo v rómskych osadách, kam sa vrátili ľudia zo zahraničia, najmä z anglického Sheffieldu či z rakúskeho Tirolska.

"Dnes vieme, že máme už päť pozitívnych osád a v nich je minimálne 31 pozitívne testovaných," informoval Matovič.

Sranda sa skončila

Zároveň varoval pred tým, že nám na Slovensku hrozí veľký problém. "Ak rovnaký počet testovaných bude v ďalších osadách, nám na Slovensku horí obrovský problém," tvrdí Matovič.

Opätovne vyzval ľudí, aby rešpektovali pravidlá a nariadenia vlády. "Skúsme si na základe týchto výsledkov uvedomiť, že sranda sa skončila. Ak nebudeme opatrenia rešpektovať, stane sa z nás Lombardia," tvrdí.

Matovič dnes večer navštívi rómske osady, aby sa zaujímal o testovanie, spolu s členom permanentného krízového štábu Petrom Pollákom. 

"V osadách sme zatiaľ testovali len tých ľudí, o ktorých sme vedeli, že prišli zo zahraničia. Koľko ďalších sa mohlo nakaziť?" Pýta sa Matovič.

"Nemám radosť z toho, že som mal pravdu"

Matovič hovorí, že sa ide navýšiť počet mobilných odberových jednotiek. Dodáva, že chce čo najrýchlejšie pretestovať osady. Matovič dodal, že má plán a oznámi ho dnes večer. V rómskych osadách bolo vykonaných zatiaľ 816 testovaní.

"Vôbec nemám radosť povedať to, že mal som pravdu. Z 33 lokalít, ktoré sme testovali, nám vybuchli tri. Sú tam ľudia, ktorí sa vrátili z Česka, Anglicka a dokonca aj Maroka," pokračuje," hovorí Peter Pollák.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.