Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.04.2020, 12:33

Ak počas Veľkej noci vydržíme, budeme môct postupne uvoľňovať opatrenia, tvrdí Krajniak

Postupné uvoľnovanie budú zavádzať aj okolité krajiny.

Milan Krajniak
Zdroj: TASR/M. Baumann

Minister práce Milan Krajniak na brífingu pripustil, že po Veľkej noci sa začnú uvoľňovať niektoré opatrenia. Podmienkou však je, aby ľudia dodržiavali nariadenia počas sviatkov, aby nedošlo k zvýšenému počtu nakazených.

​"Ak sa nám podarí udržať takýto stav počtu nakazených cez Veľkú noc, potom sa budeme môcť baviť, ktoré časti života budeme uvoľňovať. Ak zvládneme Veľkú noc, o to skôr budeme môcť opatrenia uvoľňovať," avizoval Krajniak.

Minister financií Eduard Heger dodal, že je to obeta, ktorá sa nám môže už čoskoro zúročiť. "Je to obeta, ktorú keď strpíme, tak príde po Veľkej noci čas sa pozerať na to, ako budeme Slovensko postupne uvoľňovať," povedal Heger.

Postupné uvoľnovanie budú zavádzať aj okolité krajiny.

Rakúsko v pondelok zverejnilo harmonogram, podľa ktorého chce svoj plán zavádzať do praxe po Veľkej noci (12. apríla), pričom začne s opätovným otvorením malých podnikov a reštaurácií.

​Rovnako aj dánska premiérka Mette Frederiksenová oznámila postupné rušenie obmedzení, čo od 15. apríla okrem iného znamená aj opätovné otvorenie jaslí, materských a základných škôl.

Uvoľnenie niektorých opatrení a otváranie viacerých prevádzky avizovala v pondelok aj česká vláda. Od utorka sú v Česku napríklad otvorené zberne a výkupy surovín či kompostárne, ale aj vonkajšie športoviská.

Od štvrtka sa tam otvoria aj iné predajne, pričom plán na postupné otváranie ďalších chce vláda predložiť po Veľkej noci.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.