Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.04.2020, 17:23 Aktualizované dňa 03.04.2020 o 17:28

Čaputová dala podnet na Ústavný súd kvôli trinástym dôchodkom

Prezidentka Zuzana Čaputová obsah napadnutého zákona nenamieta.

Čaputová dala podnet na Ústavný súd kvôli trinástym dôchodkom
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Prezidentka Zuzana Čaputová sa dnes obrátila na Ústavný súd v súvislosti so zákonom o sociálnom poistení, ktorý zavádza 13. dôchodky.

Čaputová obsah napadnutého zákona nenamieta. "Výhrady prezidentky sa týkajú výhradne legislatívneho procesu, v ktorom bol napadnutý zákon prijatý, a to konkrétne hrubého a bezprecedentného zneužitia inštitútu skráteného legislatívneho konania, ktoré nemá obdobu v doterajšej legislatívnej histórii Slovenskej republiky,"  uviedol hovorca prezidentky Martin Strižinec. 

Prezidentka podľa neho má záujem definitívne a právne záväzným spôsobom vyriešiť problém zneužívania skráteného legislatívneho konania.

To je podľa prezidentskej kancelárie možné len na základe nálezu ústavného súdu. "Ak by za aktuálnych okolností voči napadnutému zákonu uplatnila prezidentské veto, ústavný súd by sa k otázke namietaného zneužitia skráteného legislatívneho konania v predmetnom prípade vyjadriť nemohol,"  tvrdí Strižinec.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.