Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.04.2020, 07:27 Aktualizované dňa 03.04.2020 o 21:10

Opatrenia na Veľkú noc? Vláda si nechá poradiť od odborníkov, oznámil Matovič

  • Od zaznamenia prvého prípadu nákazy koronavírusom na Slovensku ubehli štyri týždne.
  • Celkovo sa u nás potvrdilo 450 prípadov. Testovaných bolo dokopy 11 742 ľudí. Z choroby sa vyliečili celkovo ôsmi ľudia.
  • Premiér Igor Matovič chce obmedziť pohyb počas Veľkej noci, dnes to bude témou na zasadnutí krízového štábu.
  • Na Slovensku bola vyhlásená mimoriadna situácia, núdzový stav sa rozšíril okrem zdravotníctva aj na sociálne zariadenia.
  • Vo svete sa nakazilo koronavírusom vyše milióna ľudí, cez 50-tisíc z nich chorobe podľahlo.
  • Prehľad udalostí zo včera si môžete pozrieť tu.

O tom, aké opatrenia príjme vláda SR v súvislosti s novým koronavírusom k veľkonočným sviatkom, sa rozhodne v nedeľu (5. 4.) poobede. V piatok počas rokovania ústredného krízového štábu to oznámil premiér Igor Matovič (OĽaNO).

Premiér na nedeľu zvolá stretnutie s odborníkmi z lekárstva, ktorí majú dať vláde definitívne odporúčanie, ako postupovať v prípade veľkonočných sviatkov.

"Podľa názoru týchto ľudí sa nakoniec definitívne rozhodneme, akým spôsobom pôjdeme," poznamenal Matovič.

Krízový štáb chce podľa Matoviča prijať rozhodnutie zodpovedne. "Bojíme sa, aby sme nezapálili zápalku, a aby sme sa neposunuli v počte pozitívne testovaných po týchto veľkonočných sviatkoch do takých úrovní, kde by sa nám to vymklo spod kontroly," povedal premiér.

Hlavný hygienik Ján Mikas tvrdí, že po epidemiologickej stránke je na tom Slovensko relatívne dobre. "Veľkonočné sviatky predstavujú určité riziko, kedy by sme mohli o dobrú situáciu, čo sa týka koronavírusu, prísť," uviedol Mikas.

Dodal, že na stretnutí s odborníkmi budú zvážené plusy aj mínusy každého opatrenia, aby sa dobrá epidemiologická situácia v SR udržala čo najdlhšie.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.