Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.03.2020, 12:25

Čas sa kráti. Programové vyhlásenie vlády majú pod kontrolou ministri, tvrdí Matovič

Poslanci majú podpísať koaličnú dohodu už tento týždeň.

Čas sa kráti. Programové vyhlásenie vlády majú pod kontrolou ministri, tvrdí Matovič
Zdroj: TASR

Koaliční poslanci by mali koaličnú dohodu podpísať počas zasadnutia na schôdzi parlamentu, ktorá by mala byť tento týždeň. Povedal to predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO), ktorý avizoval jej podpísanie poslancami ešte minulý týždeň. Následne chce znenie koaličnej dohody zverejniť.

"Keď bude tento týždeň parlament, čo by mal byť, myslím, že zajtra, predpokladám, že spolu s tým by sme to mohli zorganizovať," priblížil Matovič.

Minulý týždeň novinárom povedal, že podpis dohody koaličnými poslancami chce zorganizovať ako slávnostný akt na Bratislavskom hrade. Tento krok odôvodnil tým, že chce umožniť, aby sa každý jeden koaličný poslanec pridal a takisto zmluvu "parafoval".

Koaličnú dohodu podpísali predstavitelia OĽaNO, Sme rodina, SaS a Za ľudí 21. marca v priestoroch Bratislavského hradu.

Predseda vlády tiež skonštatoval, že sa kráti aj termín na predloženie programového vyhlásenia vlády. Uistil, že koaliční partneri majú jeho prípravu pod kontrolou, pričom každý minister má vypracovať svoj podiel. Svoje návrhy programového vyhlásenia majú ministerstvá predložiť do konca týždňa.

Konečný návrh programového vyhlásenia vlády má Matovič predložiť na rokovanie kabinetu do 13. apríla. Následne musí vláda predstúpiť pred Národnú radu SR, predložiť jej svoj program a požiadať ju o vyslovenie dôvery.

Kabinet tak musí urobiť podľa Ústavy do 30 dní po svojom vymenovaní, čo sa udialo 21. marca.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.