Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.03.2020, 00:00

Veľký majetok sa riadi ako firma

Zámožné rodiny sa už aj u nás zaujímajú o ochranu majetku pre budúce generácie, hovorí advokát Štěpán Štarha z advokátskej kancelárie Havel & Partners.

Veľký majetok sa riadi ako firma
Zdroj: Dreamstime

Dedenie a ochrana majetku medzi generáciami sa dostáva čoraz viac do popredia. Obracajú sa na vás slovenskí podnikatelia a manažéri kvôli zabezpečeniu dedičstva?
Kontaktujú nás s tým čím ďalej, tým častejšie. Generácia, ktorá nadobudla a vybudovala majetok po Nežnej revolúcii, prichádza do veku, keď začína riešiť veci spojené s odovzdaním vytvorených hodnôt a nástupníctvom. Dedenie majetku je však len jedným z drobných kúskov skladačky, ktorú pre klientov zabezpečujeme v rámci komplexnej správy a ochrany privátneho majetku.

Čo ďalšie zabezpečujete?
Riešime aj zabezpečenie plynulého dedenia či medzigeneračný transfer, teda odovzdanie oprát do rúk ďalšej generácie a jej hmotné zabezpečenie. Súčasťou je aj riešenie ochrany rodinných firiem a rodinného majetku pred negatívnymi dosahmi rodinných búrok, sporov medzi spoločníkmi či atakov zo strany konkurencie. Ochrana pred týmito vplyvmi je častým zadaním zo strany našich klientov. Tí si uvedomujú, že ak sa podobné problémy nevyhli ani rodine Tomáša Baťu či iným, môžu sa ľahko prihodiť aj im samým.


Na všetko sú však zákony, tak prečo sa potrebujú na vás obracať?
Primárnym dôvodom je, že si uvedomujú vlastnú smrteľnosť a nevyhovujúcu zákonnú úpravu dedičstva na Slovensku. Klienti si želajú, aby ich posolstvo a ideály, na ktorých vybudovali rodin

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.