Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.03.2020, 19:41 Aktualizované dňa 29.03.2020 o 19:51

Šéfovi ÚVO aj jeho manželke potvrdili pozitívne testy na koronavírus

Predseda ÚVO Miroslav Hlivák o tejto situácii už informoval mailom všetkých zamestnancov úradu, zostáva v karanténe a dodržiava pokyny príslušných úradov.

Predseda Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) Miroslav Hlivák a jeho manželka boli v nedeľu pozitívne testovaní na ochorenie COVID-19, ktoré spôsobuje nový koronavírus.

Informovala o tom hovorkyňa ÚVO Janka Zvončeková s tým, že predseda o tejto situácii už informoval mailom všetkých zamestnancov úradu, zostáva v karanténe a dodržiava pokyny príslušných úradov.

​Hlivák sa o nákaze rozhodol verejnosť informovať podľa Zvončekovej z dôvodu, že zastáva verejnú funkciu a považuje to za zodpovedné.

"Osoby, ktoré prišli v období do 12. marca s predsedom do kontaktu a do dnešného dňa sa im prejavili nejaké príznaky predmetného ochorenia, je v záujme ich vlastného zdravia, aby sa išli otestovať," uviedla hovorkyňa.

O danej situácii predseda ÚVO informoval aj premiéra Igora Matoviča a ministra zdravotníctva Mareka Krajčího a operatívne spolupracuje s Úradom verejneho zdravotníctva.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.