Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.03.2020, 18:43 Aktualizované dňa 27.03.2020 o 19:46

Krajčí odvolal šéfku Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Dôvodom má byť efektivita

Poverený riadením poisťovne až do výsledku riadneho výberového konania bude jeden z aktuálnych členov predstavenstva poisťovne.

Krajčí odvolal šéfku Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Dôvodom má byť efektivita
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO) v piatok odvolal generálnu riaditeľku Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) Ľubicu Hlinkovú.

V piatok večer o tom informovala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

"Ministerstvo zdravotníctva SR ako jediný akcionár VšZP rozhodlo o zmene na poste generálneho riaditeľa. K uvedenému rozhodnutiu pristúpilo z dôvodu identifikovania potreby zefektívnenia činnosti poisťovne v súvislosti s potrebou prijatia nevyhnutých opatrení zdravotnej poisťovne vyplývajúcich zo situácie týkajúcej sa ochorenia COVID-19," uviedla Eliášová.

Doplnila, že Krajčí Hlinkovej ďakuje za odvedenú prácu. Poverený riadením poisťovne až do výsledku riadneho výberového konania bude jeden z aktuálnych členov predstavenstva poisťovne.

Hlinková nahradila vo funkcii Miroslava Kočana, ktorý sa ešte v septembri 2018 svojej funkcie vzdal.

Predtým pôsobila vo funkcii riaditeľky odboru liekovej politiky a centrálnych nákupov štátnej zdravotnej poisťovne. Vo VšZP pôsobila od roku 2008.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.