Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.03.2020, 00:00

Novinka: známky nahradí slovo

Štát navrhuje nahradiť známky slovným hodnotením. Rodičia zmenu vítajú, pedagógovia sú však kritickí.

Novinka: známky nahradí slovo
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Školy sú zavreté, známok bude nedostatok. Aj z toho dôvodu zvažuje ministerstvo školstva zaviesť na koncoročnom vysvedčení slovné hodnotenie. V praxi to znamená, že namiesto známok budú mať žiaci iba verbálne posúdenie svojho výkonu. Nedokážete si to predstaviť? Ak sa mu darilo na trojku, komentár môže znieť: len systematickým štúdiom môže dosiahnuť hlbší výhľad do súvislostí vzťahov v histórii vzniku prvej svetovej vojny. „Možno prvýkrát budeme od známkovania prechádzať k slovnému hodnoteniu, ktoré môže byť pozitívnejšie pre určitú časť rodičov. Dúfame, že sa s tým školy vyrovnajú,“ vyjadrilo sa tlačové oddelenie rezortu školstva.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.