Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Koronavírusová epidémia spustila vlnu solidarity. Ľudia sa snažia pomáhať najmä tým v prvej línií, teda zdravotníkom. A práve kvôli tomu vznikla iniciatívna KtoPomôžeSlovensku, ktorú pomáhal zakladať Šimon Šicko, šéf najúspešnejšieho slovenského herného štúdia Pixel Federation.

"Keď som videl situáciu v Taliansku, uvedomil som si, že žiadne zdravotníctvo nie je pripravené na takúto situáciu. Začal som sa pýtať pracovníkov v nemocniciach, či niečo nepotrebujú," hovorí pre HNtelevíziu podnikateľ o tom, vznikla prvotná myšlienka pomáhať.

Problém s nedostatkom ochranných pomôcok, ale napríklad aj dezinfekcie, však chcel vyriešiť systematicky. S kamarátmi sa nakoniec rozhodli založiť platfomu KtoPomôžeSlovensku. Vytvorili web, na ktorý sa môžu prihlásiť ľudia, ktorí vedia pomôcť s nedostatkovým materiálom. Založili aj transparentný účet, kde im prispievajú jednotlivci aj veľké spoločnosti.

Vyzbierali státisíce eur

Prihlásiť sa im môžu zdravotnícke zariadenia, ktoré potrebujú pomoc. "Som veľmi rád, že sa podarilo vyzbierať skoro 700-tisíc eur." Podľa Šicka budú peniaze rozdeľovať odborne. Vytvorili komisiu, ktorej členmi sú zakladatelia platformy, ale napríklad aj riaditeľka Dobrého anjela Ľudmila Kolesárová.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.