Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.03.2020, 13:47

Vaský napriek zákazu zverejňuje videá, prokuratúra zbiera podklady na ďalší postup

Rudolf Vaský zverejnil od prepustenia na svojom YouTube kanále tri videá, v ktorých sa sám objavil.

Vaský napriek zákazu zverejňuje videá, prokuratúra zbiera podklady na ďalší postup
Zdroj: Reprofoto/YouTube

Obvinený z prečinu výtržníctva a istú dobu väzobne stíhaný Rudolf Vaský naďalej zverejňuje videá na internete napriek jednoznačnému a explicitnému zákazu Krajského súdu v Bratislave.

Krajská prokuratúra v Bratislave podľa prokurátora a jej hovorcu Mateja Izakoviča zabezpečuje nevyhnutné podklady pre ďalší procesný postup.

Bližšie informácie o procesnom postupe prokuratúra neavizovala vzhľadom na to, že by mohol byť ich účel zmarený.

Krajská prokuratúra však pripomína, že sudca uložil obvineným Rudolfovi Vaskému a Martinovi Daňovi explicitný a jednoznačný zákaz uverejňovať príspevky vo forme obrazových, zvukových a obrazovozvukových diel, či sa na ich tvorbe akýmkoľvek spôsobom podieľať.

„Z čoho je možné odvodiť aj nevyhnutnosť ďalšieho procesného postupu, pričom dozorujúci prokurátor bude, ako doposiaľ, postupovať striktne v súlade so zákonom,“ uviedol Izakovič.

Vaský zverejnil minimálne tri videá 

Krajský súd prepustil Vaského a Daňa na slobodu koncom januára. Vaský zverejnil odvtedy minimálne na svojom YouTube kanále tri videá, v ktorých sa sám objavil.

Posledné video bolo zatiaľ zverejnené v utorok. Daňo sa od rozhodnutia Vaského zverejňovať videá dištancoval na sociálnej sieti.

Obvinenie z výtržníctva 

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry oboch obvinil z opakujúceho sa pokračovacieho prečinu výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva a závažnejším spôsobom konania na viacerých osobách.

Voči Martinovi Daňovi bolo vznesené aj obvinenie ako voči samostatnému páchateľovi z prečinu podnecovania.

Obaja obvinení sa podľa vyšetrovateľa dopúšťali páchania takýchto skutkov verejne prostredníctvom internetu. NAKA oboch obvinených zadržala 13. decembra. Martin Daňo čelí tiež obvineniu zo spáchania daňového podvodu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.