Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.03.2020, 10:07 Aktualizované dňa 25.03.2020 o 10:18

Dorazilo 100-tisíc "trojkových" respirátorov. Vládny špeciál ich doviezol z Turecka

Materiál bude podľa predsedu vlády okamžite distribuovaný z centrálneho skladu v Slovenskej Ľupči.

Vykladanie respirátorov FFP3, ktoré dorazili z Turecka
Zdroj: TASR/Vladimir Benko/MV

Slovensko obdržalo v stredu 100-tisíc FFP3 respirátorov. Vládny špeciál ich doviezol z Turecka. Ochranná pomôcka je určená pre zdravotné sestry a lekárov, ktorí sú v prvej línii v boji proti koronavírusu. V stredu o tom na tlačovom brífingu informoval premiér Igor Matovič.

"Dnes v noci letka ministerstva vnútra zabezpečila pomoc pre zdravotné sestry a lekárov. Sú tam respirátory, ktoré ich budú chrániť. Letka ich doniesla 100-tisíc," oznámil Matovič.

Ako doplnil minister vnútra Roman Mikulec, pôvodne ich mala doviezť súkromná spoločnosť, nastali však problémy s preclievaním.

"Napokon sme v utorok (24. marca) rozhodli o vyslaní letky ministerstva vnútra, ktorá materiál v stredu ráno priviezla," dodal.

Materiál bude podľa Matoviča okamžite distribuovaný z centrálneho skladu v Slovenskej Ľupči. "V najbližších hodinách sa dostane k zdravotníkom po celom Slovensku," dodal.

​Premiér tiež informoval o dare od finančnej skupiny J&T. Ten predstavuje 25-tisíc kusov ochranných okuliarov, 20-tisíc kusov ochranných oblekov a 500-tisíc rúšok.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.