Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.03.2020, 15:48

Baránik má Covid-19, vyhlásil v parlamente Vážny. Poslanec SaS to poprel, ale dá sa otestovať

  • Alojz Baránik pre HN potvrdil, že sa chce dať v dohľadom čase otestovať na Covid-19.
  • Dôvodom je, že člen jeho rodiny vykazuje jeden z možných príznakov nákazy koronavírusom, on sám však žiadny nemá.
Baránik má Covid-19, vyhlásil v parlamente Vážny. Poslanec SaS to poprel, ale dá sa otestovať
Zdroj: TASR/M. Svítok

Poslanec Smeru Ľubomír Vážny v Národnej rade počas rozpravy vyhlásil, že jeho parlamentný kolega Alojz Baránik z SaS bol pozitívne testovaný na chorobu Covid-19, ktorú spôsobuje koronavírus.

"Keď ste infikovaný, pre mňa je tu problém zotrvať," povedal Vážny, ktorý je zároveň šéfom Sociálnej poisťovne.

Vedenie Národnej rady požiadal o prerušenie schôdze a zvolanie poslaneckého grémia, kde by sa to vyriešilo, keďže vyjadril obavy o bezpečnosť celého poslaneckého zboru.

Predseda parlamentu Boris Kollár, ktorý rozpravu viedol, ho aj zvolal. "Bolo nám oznámené, že ani poslanec Baránik ani jeho dcéra nemajú potvrdené toto ochorenie," vyhlásil po skončení grémia v pléne Kollár s tým, že schôdza pokračuje.

Baránik pre HN potvrdil, že sa chce dať v dohľadom čase na Covid-19 otestovať, pretože člen jeho rodiny vykazuje jeden z možných príznakov nákazy koronavírusom, hoci on sám žiadny nemá.

​Rovnakú informáciu podáva aj tlačové oddelenie SaS.

"Člen rodiny poslanca NR SR za SaS Alojza Baránika má príznaky choroby, ktoré niektoré zdroje považujú za príznak koronavírusu. Alojz Baránik preto preventívne ostal doma v karanténe a nezúčastnil sa na utorkovom rokovaní NR SR. Alojz Baránik zároveň požiadal o otestovanie v najbližších dňoch," stojí v stanovisku strany.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.