Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.03.2020, 07:05 Aktualizované dňa 24.03.2020 o 00:23

Koronavírus na Slovensku: "Môžeme už testovať dvetisíc ľudí denne." Krajčí tiež prezradil, kedy dorazia ďalšie testy

  • Pred 18. dňami zaznamenalo Slovensko prvý prípad nákazy koronavírusom na svojom území.
  • Celkovo sa u nás potvrdilo 204 prípadov nákazy. Včera pribudlo 19 prípadov.
  • Momentálne sú kapacity na dvetisíc testov denne, ktoré už vieme zrealizovať veľmi rýchlo, povedal minister zdravotníctva.
  • Na Slovensku platí pre epidémiu mimoriadna situácia, núdzový stav vláda vyhlásila pre celý zdravotnícky sektor a v zariadeniach sociálnych služieb, ako sú domovy dôchodcov.
  • Vláda zavádza takmer 40 nových opatrení: Tu nájdete ich prehľad.
  • Situáciu so zásobami preveril premiér Igor Matovič. Vláda včera v noci odvolala šéfa Správy štátnych hmotných rezerv Kajetána Kičuru.
  • Všetky školy sú zavreté, prechod cez hranice je obmedzený, ekonomika je ochromená. Podrobnejšie informácie: čo je zavreté a čo funguje.
  • Prehľad udalostí zo včera si môžete pozrieť tu.
Koronavírus na Slovensku: "Môžeme už testovať dvetisíc ľudí denne." Krajčí tiež prezradil, kedy dorazia ďalšie testy
Zdroj: TASR/Michal Svítok

V jednoznačne vymedzených situáciách by malo byť po novom umožnené ministrovi školstva, vedy, výskumu a športu rozhodnúť o termínoch rozhodujúcich pre organizáciu školského roka mimo limitov ustanovených zákonom o výchove a vzdelávaní.

Vyplýva to z vládnej novely zákona, ktorú v utorok večer schválili poslanci Národnej rady (NR) SR. O novele rokovali v skrátenom legislatívnom konaní.

Návrh je súčasťou vládnych opatrení v snahe zamedziť nákaze novým koronavírusom.

V zákone o výchove a vzdelávaní (školský zákon) je na jednej strane viacero kompetencií ministerstva školstva vo vzťahu k určovaniu termínov, avšak mnohé termíny sú priamo zákonom limitované na určité obdobie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.