Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.03.2020, 22:39

Krajčí: Zásoby testov na koronavírus sú obmedzené. Slovensko ich má približne tritisíc

Podľa nového ministra zdravotníctva Mareka Krajčího je dôležité testovať takým tempom, ako stačia zásoby setov.

Krajčí: Zásoby testov na koronavírus sú obmedzené. Slovensko ich má približne tritisíc
Zdroj: Reuters

Na Slovensku pribudlo v sobotu 41 nových prípadov nákazy novým koronavírusom. Po prvom zasadnutí vlády to oznámil premiér Igor Matovič (OĽaNO).

Celkový počet evidovaných prípadov ochorenia COVID-19 stúpol na 178. Doteraz celkovo 3069 vyšetrených má negatívny nález. Informoval o tom nový minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO).

V súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 zdôraznil potrebu dodržiavať bezpečnostné nariadenia, nosiť rúška a správať sa zodpovedne. Priblížil, že ďalšími prípadnými opatreniami sa bude zaoberať vláda v pondelok.

Krajčí uviedol, že k dispozícii má Slovensko okolo 3000 testov a ďalšie sú objednané. Skonštatoval, že by určite bolo dobré testovať viac.

Vysvetlil však, že je dôležité testovať takým tempom, ako stačia zásoby setov. Tie sú podľa jeho slov limitované a až ďalšia situácia ukáže, či je možné získať ďalšie a koľko ich bude.

Dodal, že práve preto zakázali testovanie v súkromných spoločnostiach, aby sety dokázali použiť na riadené testovanie.

​To, či v súvislosti s nákupom ochranných pomôcok pre zdravotníkov odvolajú predsedu Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR, Krajčí nepovedal.

Podľa jeho slov toto rozhodnutie nechávajú na premiéra Matoviča. Informoval, že od soboty má na ministerstve zdravotníctva nového generálneho tajomníka služobného úradu Mariána Kolníka.

Ten vymenil Jozefa Ráža, ktorý z funkcie na vlastnú žiadosť odišiel. Matovič dodal, že kým v piatok otestovali približne 350 ľudí, v sobotu sa testovalo asi 450 ľudí.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.