Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.03.2020, 11:31 Aktualizované dňa 19.03.2020 o 11:53

O väzobnom stíhaní exsudkyne Repákovej sa už rozhodovať nebude. Prokurátor stiahol sťažnosť

Pôvodne prokurátor podal sťažnosť voči uzneseniu sudcu Špecializovaného trestného súdu pre prípravné konanie, ktorým v sobotu nevzal Miriam Repákovú do väzby.

O väzobnom stíhaní exsudkyne Repákovej sa už rozhodovať nebude. Prokurátor stiahol sťažnosť
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry vzal svoju sťažnosť voči nevzatiu bývalej sudkyni Okresného súdu Bratislava I Miriam Repákovú späť.

​Pôvodne prokurátor podal sťažnosť voči uzneseniu sudcu Špecializovaného trestného súdu pre prípravné konanie, ktorým v sobotu nevzal Repákovú do väzby.

Informovala o tom hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Pôvodne mal Najvyšší súd rozhodovať o obvinenej Repákovej podnikateľovi Ladislavovi Molnárovi a sudkyni Okresného súdu Bratislava V Zuzane Maruniakovej na svojom verejnom zasadnutí, ale s vylúčením verejnosti vo štvrtok o 14.00 hod.

Najvyšší súd tak bude napokon rozhodovať popoludní len o sťažnosti prokurátora ÚŠP voči dvojici - Maruniakovej a Molnárovi. V prípade Repákovej zoberie len na vedomie späťvzatie sťažnosti.

O ďalšej pätici obvinených, ktorých sudca zobral do väzby, bude súd rozhodovať v piatok. "Neverejné zasadnutie vo veci obvinenej Moniky J. vo vzťahu k obvineným, ktorí boli ŠTS vzatí do väzby, sa vykoná na NS SR 20. marca o 10.00 h," informovala v stredu (18. 3.) hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

V súvislosti s konaním voči bývalej štátnej tajomníčke ministerstva spravodlivosti Monike Jankovskej, ako dodala Važanová, bola sudkyňa Najvyššieho Ivetta Macejková na základe ňou oznámenej zaujatosti vylúčená z vykonávania úkonov vo veci obvinenej Jankovskej a spol. V tejto veci bude senát NS SR rozhodovať napokon v zložení Martin Bargel, Pavol Farkaš a Martina Zeleňaková.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.