Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.03.2020, 19:11

Gröhling pripustil, že kvôli koronavírusu zruší jednu časť maturity aj Monitor 9

  • V rozhovore s budúcim ministrom školstva Branislavom Gröhlingom sa dozviete:
  • Ako bude riešiť, že kvôli koronavírusu je prerušené vyučovanie.
  • Či aj napriek očakávanej recesii trvá na zvyšovaní platov učiteľov.
  • A aké zmeny plánuje presadiť v slovenskom školstve.

Strany, ktoré chcú tvoriť vládnu koalíciu, sa už dohodli na menách a rozdelení rezortov. Ministerstvo školstva bude viesť Branislav Gröhling z SaS. Na úrad pritom nastupuje v čase pandémie koronavírusu na Slovensku aj v Európe. Žiaci aj študenti sú doma a vyučovanie neprebieha.

„Je to situácia, na ktorú sme neboli pripravení a ukázala nám, aké máme školstvo, že aj tie preinvestované peniaze na digitalizáciu, ktoré sme investovali do školstva, teraz veľmi nepociťujeme. Naozaj sa trápime tým, ako deti vzdelávať vo všetkých oblastiach,“ vyhlásil Gröhling v HNtelevízii.

​Tvrdí, že má tím, s ktorým pracujú na viacerých variantoch, ako situáciu so zatvorenými školami zvládnuť. „Som dohovorený, že hneď po vymenovaní sa dohodnem s budúcim ministrom zdravotníctva s pánom Krajčím, aby sme si vymenili jednotlivé informácie.“

Chcú pomôcť portálom

Už v pondelok chce prerokovať jednotlivé možnosti. Ide najmä o termíny maturít či prijímacích skúšok. „Ak to naozaj nebude možné, tak ja som pripravený toto testovanie Monitor 9 zrušiť pre tento rok,“ priznal budúci šéf rezortu. Zároveň je s tímom pripravený aj na možnosť zrušenia nejakej časti maturitnej skúšky. Už teraz riešia problémy so študentami, ktorí sú na zahraničných univerzitách.  

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.