Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.03.2020, 12:38

Od pondelka bude zasadať permanentný krízový štáb, Sulík pripraví niekoľko desiatok opatrení

  • Od pondelka 23. marca bude zasadať permanentný krízový štáb.
  • Kľúčovými rezortmi na zvládnutie krízy budú ministerstvo vnútra a zdravotníctva v spolupráci s rezortom hospodárstva.
  • Richard Sulík chce pripraviť niekoľko desiatok opatrení na okamžité zmiernenie ekonomických dosahov krízy spojenej s novým koronavírusom.
Vláda Igora Matoviča
Zdroj: TASR/J. Kotian

Od pondelka 23. marca bude zasadať permanentný krízový štáb, ktorý sa bude zaoberať riešením situácie s novým koronavírusom.

Oznámil to predseda OĽaNO a dezignovaný premiér Igor Matovič na stredajšej tlačovej konferencii, na ktorej predstavil svoju vládu. Podpredsedníčka Za ľudí Veronika Remišová doplnila, že je snaha zvládnuť krízu do dvoch mesiacov.

​"Potrebujeme mať nonstop krízový štáb, ktorý bude mať prehľad o každom jednom kroku a opatrení, ktoré prijímajú aj okolité krajiny," priblížil Matovič.

Dodal, že kľúčovými rezortmi na zvládnutie krízy budú ministerstvo vnútra a zdravotníctva v spolupráci s rezortom hospodárstva.

Predseda SaS Richard Sulík, ktorý bude ministrom hospodárstva, chce pripraviť niekoľko desiatok opatrení na okamžité zmiernenie ekonomických dosahov krízy spojenej s novým koronavírusom.

Remišová, ktorá bude podpredsedníčkou vlády a ministerkou pre investície a regionálny rozvoj, uviedla, že bude od Európskej komisie žiadať, aby voľné a dostupné eurofondy presmerovala do čerpania pomoci, ktorá sa týka priamo zvládnutia tejto krízy.

​Eurofondy by mali byť využité na nákup zdravotníckych pomôcok, na pomoc nemocniciam, ako aj pomoc malým a stredným podnikateľom, čiže na vyrovnávanie a stabilizáciu ekonomickej situácie. "Budeme žiadať, aby v eurofondoch bola čo najvyššia miera flexibility," doplnila.

Na Slovensku pribudlo z utorka na stredu zatiaľ osem nových prípadov ochorenia COVID-19, 70 testovaných vzoriek bolo negatívnych.

Celkový počet tak stúpol na 105 pozitívnych vzoriek, negatívnych je 1886. Pred stredajším rokovaním vlády o tom informoval dosluhujúci premiér Peter Pellegrini.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.