Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.03.2020, 10:56 Aktualizované dňa 16.03.2020 o 11:27

Polícia obvinila Kočnera v známej kauze, na ktorú upozornil Kuciak

Marian Kočner je obvinený z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Polícia obvinila Kočnera v známej kauze, na ktorú upozornil Kuciak
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Mariana Kočner obvinila polícia v kauze Technopol Servis. Na informáciu upozornil portál Aktuality.sk, potvrdil to hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Kočner je obvinený z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. O kauze informoval aj zavraždený novinár Ján Kuciak.

„Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v piatok 13. marca obvinil z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku osoby J. D. a M. K," uviedol Slivka.

Na kauzu nepriateľského ovládnutia spoločnosti Technopol Servis upozornil v minulosti zavraždený novinár Ján Kuciak. Ten opísal podozrivé prevody nehnuteľností a majetku s osobami s napojením na Kočnera.

Obvinený sú aj Dučák či Pávková

Jeden z obvinených v kauze Jozef Dučák bol aj svedkom v kauze vraždy novinára, ako aj svedkom v kauze falšovania zmeniek TV Markíza.

Za tento trestný čin bol Kočner neprávoplatne odsúdený na 19-ročný trest odňatia slobody. V kauze čelí obvineniu aj jeden z advokátov Mariana Kočnera Andrej Šábik.

Z ukradnutia akcií spoločnosti je obvinená Denisa Pávková, ktorá mala o Technopole s Kočnerom komunikovať cez aplikáciu Threema.

Kočner hovoril o "schizoidných" výmysloch

Pri konfrontácii s kauzou Technopol uviedol v minulosti Kočner, že ide o "schizoidné" výmysly, a svoj podiel na ovládnutí firmy popieral.

Z komunikácie cez Threemu vyplýva, že mal Kočner celú akciu zorganizovať. Ako organizátor je aj v kauze obvinený.

Kočner je obvinený tiež v kauze podplácania viacerých bratislavských sudcov. Obžalovaný je z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.