Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.03.2020, 18:10

Kontroly na hraniciach kvôli koronavírusu: Z Rakúska sa k nám tvorí 10-kilometrová kolóna

Piatkové cestovanie výrazne skomplikovali nové opatrenia vlády.

Slováci si na nekonečné rady na hraniciach už odvykli. Jedine na východnej hranici s Ukrajinou sú cestujúci zvyknutí na niekoľkohodinové rady, pokiaľ ich skontrolujú colníci a pustia ďalej.

Od dnešného dňa sa na to musia pripraviť všetci, ktorí sa vracajú aj z Česka, Maďarska a Rakúska. Vláda Petra Pellegriniho totiž rozhodla, že z dôvodu šírenia nákazy koronavírusom opätovne zavádza kontroly na priechodoch z týchto krajín. Poľska sa to zatiaľ netýka.

​Už od rána sa na niektorých priechodoch tvorili kolóny, doprava však bola plynulá. Situácia sa zhoršila v popoludňajších hodinách, kedy sa do vlasti zrejme vracali Slováci pracujúci v zahraničí.

Najväčší nápor zažívajú hraničné priechody z Rakúska. Na hraniciach medzi Bergom a Petržalkou sa vodiči zdržia najmenej 30 minút a kolóny siahajú podľa Google Maps až do obce Wolfsthal.

Ešte horšia situácia bola v piatok večer na diaľničnom priechode Kitsee - Jarovce, kde sa dĺžka zápchy natiahla až na desať kilometrov a vynútila si vyše hodinové zdržanie.

Zdroj: Google Maps

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.