Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.03.2020, 13:00

Bratislavské trhovisko Miletičova uzavreli. Dôvodom je podozrenie na koronavírus u predavačky

Starosta Ružinova upozornil, že nákaza u predavačky ešte nie je potvrdená a ide o preventívne opatrenie.

Trhovisko Miletičova v bratislavskom Ružinove v stredu o 12-tej uzavreli a začali dezinfikovať. Podľa riaditeľky komunikačného oddelenia mestskej časť Bratislava-Ružinov Tatiany Tóthovej ide o preventívne opatrenie, keďže jedna z predajkýň oblečenia, ktorá má mať pozitívnu cestovateľskú anamnézu, bola v utorok večer hospitalizovaná. Prejavy jej ochorenia boli totožné s bežnou chrípkou aj s koronavírusom.

"V dopoludňajších hodinách sme sa dozvedeli, že jedna osoba spomedzi predajcov oblečenia na Trhovisku Miletičova mala byť v utorok vo večerných hodinách hospitalizovaná s príznakmi zvýšenej teploty, kašľa a hnačky," uviedol starosta mestskej časti Ružinov Martin Chren.

Podľa jeho slov má predajkyňa oblečenia pozitívnu cestovateľskú anamnézu, pred menej ako desiatimi dňami sa údajne vrátila z ázijskej krajiny. Hospitalizovaná bola spolu so svojím manželom.

Výsledky testov zatiaľ podľa Chrena známe nie sú. Doplnil, že o situácii sa dozvedeli od samotných predajcov. "Prevádzka trhoviska je v kontakte aj priamo s nimi, štát ani žiadne jeho orgány nás oficiálne neinformovali," komentoval.

Mestská časť Ružinov, ktorá je prevádzkovateľom trhoviska, rozhodla o jeho uzavretí do odvolania, najmenej však do doby, kým budú známe výsledky testov na prítomnosť nového koronavírusu u hospitalizovanej predajkyne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.