Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.03.2020, 10:49 Aktualizované dňa 11.03.2020 o 11:32

Matovič si vyžiadal stretnutie s Čaputovou, rokovali o zostavovaní novej vlády

To, v akom štádiu je zostavovanie vlády, hovorca prezidentky zatiaľ nevie.

Líder OĽaNO Igor Matovič, ktorý je poverený zostavením novej vlády, v stredu dopoludnia rokoval s prezidentkou Zuzanou Čaputovou o zostavovaní novej vlády.

Po ich stretnutí to povedal hovorca prezidentky Martin Strižinec.

"Pani prezidentka sa stretla s Igorom Matovičom a debatovali o procese zostavovania novej vlády," priblížil Strižinec. To, v akom štádiu je zostavovanie vlády, podľa vlastných slov zatiaľ nevie.

Čaputová poverila Matoviča zostavením vlády minulý týždeň v stredu po tom, ako sa stretla s lídrami všetkých strán, s ktorými OĽaNO tvorí koalíciu. "Prípadná nová vláda dostala veľkú dôveru občanov a s tým aj plnú zodpovednosť," povedala vtedy Čaputová. 

Dohoda medzi prezidentkou a Matovičom bola, že potenciálny nový kabinet zostaví čo najskôr, hovorilo sa o dvoch týždňoch. Odvtedy prebiehalo niekoľko individuálnych aj spoločných rokovaní medzi Matovičom a lídrami budúcich koaličných strán. 

Nechceli sa však vyjadriť, v akom stave rokovania sú, avizovali však, že už sú takmer dohodnutí. Očakáva sa, že Matovič by členov budúceho kabinetu mohol predstaviť verejnosti v najbližších dňoch, možno už aj dnes. 

Líder OĽaNO niekoľkokrát zopakoval, že kým nie je dohodnuté všetko, nie je dohodnuté nič a médiá budú informovať, až keď budú mať na stole úplnú dohodu. 

HN sa podarilo získať zoznam možného obsadenia postov. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.