Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.03.2020, 11:09 Aktualizované dňa 09.03.2020 o 12:03

Vyššia súdna úradníčka Šumichrastová bude stíhaná väzobne

Veronika Šumichrastová a ďalšie dve osoby obvinené v drogovej kauze budú stíhané väzobne.

Zásah NAKA
Zdroj: Facebook Polície SR

Vyššia súdna úradníčka Okresného súdu (OS) Bratislava I Veronika Šumichrastová a ďalšie dve osoby obvinené v drogovej kauze budú stíhané väzobne. Rozhodol o tom v pondelok sudca pre prípravné konanie OS Bratislava V.

​Rozhodnutie nie je právoplatné. TASR o tom informoval hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak.

Väzobne budú stíhané aj ďalšie dve osoby - Andrea F. a Jozef H., ktoré polícia zadržala v stredu (4. 3.) v rámci protidrogovej akcie pod názvom Veža. "Sudca pre prípravné konanie OS Bratislava V vzal dnes troch obvinených do väzby, a to z dôvodu takzvanej preventívnej, teda z dôvodnej obavy, že by mohli pokračovať v trestnej činnosti. Súd neprijal písomný sľub obvinenej A. F. Zároveň súd nenahradil väzbu obvinených dohľadom probačného a mediačného úradníka," konkretizoval ďalej hovorca Adamčiak.

"Obvinené V. Š. a A. F. podali voči rozhodnutiu sťažnosti, o ktorých bude po doručení rozhodovať KS v Bratislave. Obvinený J. H. sa vzdal sťažnosti, a teda rozhodnutie v jeho prípade je právoplatné," dodal hovorca KS. Na trojicu zo štyroch zadržaných podal prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava V návrh na vzatie do väzby v piatok (6. 3.) z obzvlášť závažného zločinu (OZZ) nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

Šumichrastová je už medzičasom od piatka v súvislosti s obvinením postavená mimo služby. "OS Bratislava I oznamuje, že v zmysle zákona o štátnej službe bola vyššia súdna úradníčka V. Š. postavená mimo činnej štátnej služby. OS Bratislava I sa cestou predsedu OS Bratislava I zároveň v plnej miere dištancuje od konania menovanej a uvádza, že jej konanie žiadnym spôsobom nesúvisí s činnosťou tohto súdu," uviedol v piatok Adamčiak. Ako ďalej zdôraznil, v prípade vzatia obvinenej Veroniky Š. do väzby bude OS Bratislava I striktne postupovať podľa príslušného zákona o štátnej službe.

Po protidrogovom zásahu Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) s názvom Veža vyšetrovateľ obvinil štyri osoby. Ladislav L., Veronika Š., Jozef H. a Andrea F. sa mali zaoberať predajom kokaínu od roku 2017 až doteraz, a to hlavne v Bratislave. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti. "Na obvinených Veroniku Š., Jozefa H. a Andreu F. bude spracovaný podnet na vzatie do väzby," priblížila polícia.

NAKA zasahovala v stredu v noci v Bratislave, Nitre a na Záhorí. Pri prehliadkach polícia zaistila väčšie množstvo kokaínu v hodnote tisícov eur a marihuanu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.