Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.03.2020, 10:36 Aktualizované dňa 09.03.2020 o 11:11

Koronavírus sa ďalej šíri. Vallo zavrel základné aj materské školy

Okrem základných a materských škôl sa včera rozhodli výučbu prerušiť aj na stredných školách a viacerých univerzitách.

Koronavírus sa ďalej šíri. Vallo zavrel základné aj materské školy
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Na Slovensku potvrdili už päť prípadov nákazy koronavírusom. Jednou z nakazených je aj učiteľka v materskej škole v bratislavskom Ružinove. 

Primátor hlavného mesta Matúš Vallo sa v súvislosti so šírením ochorenia rozhodol preventívne zatvoriť základné a materské školy, ktoré patria pod správu mesta. Preventívne opatrenie má zatiaľ platiť päť dní. 

"Od zajtra preventívne prerušuje vyučovanie na základných a materských školách zatiaľ na päť dní," oznámil Vallo. Cieľom opatrenia je znížiť šírenie nákazy.

Mesto sa tak pridalo k Bratislavskému samosprávnemu kraju, ktorý už včera oznámil zatvorenie všetkých stredných škôl v pôsobnosti kraja. V pondelok k podobnému kroku pristúpil aj Košický samosprávny kraj. Ten predbežne zavrel školy na jeho území na pondelok a utorok 9. a 10. marca. 

K rovnakému kroku včera pristúpili aj viaceré univerzity a vysoké školy. Univerzita Komenského, Slovenská technická univerzita, Ekonomická univerzita Zdravotnícka univerzita prerušili prezenčnú formu štúdia predbežne na dva týždne. Vysoká škola muzických umení toto opatrenie zaviedla na týždeň. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.