Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.03.2020, 08:54

Tragédia v Tatrách. Lyžiar sa pokúsil zísť Lomnický štít, po páde zahynul

Smrti lyžiara predchádzal viac ako 700 metrov dlhý pád.

Tragédia v Tatrách. Lyžiar sa pokúsil zísť Lomnický štít, po páde zahynul
Zdroj: Richard Filipko

Doposiaľ neznámy lyžiar prišiel o život pri pokuse zísť druhú najvyššiu horu Slovenska, Lomnický štít vo Vysokých Tatrách. Na Facebooku o tom informovala Horská záchranná služba. Tá totožnosť ani národnosť muža nespresnila.

Nešťastie sa stalo v sobotu, kedy lyžiarov pád oznámili horským záchranárom očití svedkovia. Ako uvádzajú záchranári, pre zlú viditeľnosť nemali svedkovia s lyžiarom očitý kontakt. 

Záchranári na miestezistili, že muž pri páde dlhom približne 700 metrov utrpel smrteľné zranenia. Telo prepravili do Starého Smokovca, kde ho odovzdali pohrebnej službe a policajtom.

Zjazd z Lomnického štítu (2632 metrov nad morom) vedie na Skalnaté pleso cez Lomnické sedlo, potom pozdĺž lanovky po zjazdovke do Tatranskej Lomnice. Prevýšenie 1600 metrov možno pri dobrých podmienkach vraj zísť aj za 20 až 30 minút.

Smrteľná nehoda sa stala v sobotu aj na poľskej strane Tatier, kde sa v oblasti vrcholu Rysy zrútila z veľkej výšky mladá turistka, napísal denník Gazeta Wyborcza na svojom webe.

Horskú službu privolali svedkovia, žena však utrpela smrteľné zranenia hlavy. Jej telo prepravil vrtuľník do Zakopaného. V

Tatrách podľa denníka platia vo výškach nad 1600 metrov nad morom druhý stupeň lavínového nebezpečenstva. V horách veje silný víchor a panuje hustá hmla.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.