Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.03.2020, 08:18

Výstrahy pred poľadovicou. V niektorých častiach Slovenska hrozia aj snehové záveje

Poľadovica sa môže vyskytnúť na území Banskobystrického, Žilinského, Prešovského a Košického kraja. Výstraha platí do 12.00 h.

Meteorologické výstrahy
Zdroj: SHMÚ

Pre časť stredného a východného Slovenska vydali meteorológovia na piatkové dopoludnie výstrahu pred poľadovicou.

V niektorých okresoch sa môžu vyskytnúť aj snehové jazyky a záveje. Na horách hrozí tiež vietor. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na webovej stránke.

Meteorologické výstrahy
Zdroj: SHMÚ

Poľadovica sa môže vyskytnúť na území Banskobystrického, Žilinského, Prešovského a Košického kraja. Výstraha platí do 12.00 h.

Snehové jazyky a záveje hrozia predpoludním v okresoch Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Brezno, Žarnovica, Žiar nad Hronom (Banskobystrický kraj), Bánovce nad Bebravou, Partizánske a Prievidza (Trenčiansky kraj), Poprad (Prešovský kraj), Liptovský Mikuláš, Martin, Ružomberok a Turčianske Teplice (Žilinský kraj).

V hornatých častiach hlavne Žilinského a Banskobystrického kraja upozorňuje SHMÚ v piatok doobeda na vietor.

Dosiahnuť môže rýchlosť 30 až 37 metrov za sekundu. "Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, no predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo," varujú meteorológovia.

Hydrologická výstraha platí v povodí rieky Bodrog v okrese Michalovce a časti Trebišova.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.