Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.03.2020, 16:59

Akcia Veža: NAKA počas protidrogového zásahu zadržala vyššiu súdnu úradníčku

Polícia počas akcie v Bratislave, Nitre a na Záhorí zadržala štyri osoby.

Okresný súd (OS) Bratislava I potvrdil, že v rámci policajnej akcie bola zadržaná vyššia súdna úradníčka Veronika Šumichrastovú.

"OS Bratislava I potvrdzuje zadržanie menovanej osoby. Vzhľadom na skutočnosť, aby nedošlo k zmareniu procesných úkonov polície, sa k veci viac nebudeme vyjadrovať. V prípade, že bude OS Bratislava I doručené rozhodnutie orgánov činných v trestnom konaní, ktoré odôvodňuje vyvodenie pracovno-právnej zodpovednosti voči menovanej osobe, OS Bratislava I bude striktne postupovať v zmysle príslušných právnych predpisov," uvádza sa v stanovisku predsedu OS Bratislava I Jána Goliana. Sprostredkoval ho hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Na zadržanie Šumichrastovej upozornil vo štvrtok Denník N, podľa ktorého jej mali  v aute nájsť materiál, podozrivý z toho, že ide o kokaín v hodnote zhruba 20-tisíc eur. Národná kriminálna agentúra zasahovala v stredu 4. marca v noci v Bratislave, Nitre a na Záhorí. Akcia s krycím názvom Veža bola zameraná na drogovú trestnú činnosť. Zadržané boli štyri osoby.

"Policajti vykonali tri domové prehliadky, jednu prehliadku nebytového priestoru a päť prehliadok motorových vozidiel, v rámci ktorých boli zaistené drogy vo forme bielych kryštalických látok a sušiny zelenej farby," uviedla polícia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.