Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.03.2020, 13:59 Aktualizované dňa 04.03.2020 o 17:09

Akcia Dobytkár. NAKA zasahuje pre korupciu, zadržala deväť ľudí a vysokú hotovosť

Zaisťovacie úkony v rámci akcie s názvom Dobytkár uskutočňujú policajti v stredu na celom Slovensku.

Akcia Dobytkár. NAKA zasahuje pre korupciu, zadržala deväť ľudí a vysokú hotovosť
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Národná kriminálna agentúra zasahuje v súvislosti s korupciou a legalizáciou príjmov z trestnej činnosti z prostredia Pôdohospodárskej platobnej agentúry.

Šéfovi agentúry zobrali mobil

Zaisťovacie úkony v rámci akcie s názvom Dobytkár uskutočňujú v stredu policajti na celom Slovensku. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti. Policajti mali zaistiť mobil šéfovi PPA Jurajovi Kožuchovi. Informoval o tom portál aktuality.sk, informáciu potvrdili aj zdroje HN.

Podľa našich zdrojov zhabala NAKA mobil aj riaditeľke sekcie projektových podpôr Lucii Szlamenkovej

"Vo veci bolo zadržaných deväť osôb, bola zaistená finančná hotovosť najmenej vo výške 100-tisíc eur a boli zaistené veci rôznej povahy v hodnote najmenej 800-tisíc eur, najmä umelecké diela súvisiace s vyšetrovanou trestnou činnosťou," priblížili policajti.

Chcú spolupracovať

Vzhľadom na počiatočné štádium trestného konania podľa polície v súčasnosti nie je možné poskytnúť ďalšie informácie.

"Pôdohospodárska platobná agentúra nedisponuje bližšími informáciami o danej veci. PPA bude v danej veci úzko spolupracovať s NAKA a okamžite, ako dostane informácie od orgánov činných v trestnom konaní, vyvodí personálne dôsledky v súlade so zákonom o štátnej službe," uviedol v reakcii PPA hovorca Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Vladimír Machalík.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.