Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.03.2020, 13:18

Harabin zvažuje ústavnú sťažnosť. Hovorí o manipuláciách s počtom hlasov

​Chýbajúce preferenčné krúžky nie sú podľa Harabina jediným problémom.

Harabin zvažuje ústavnú sťažnosť. Hovorí o manipuláciách s počtom hlasov
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Štefan Harabin, líder strany Vlasť, ktorá v sobotňajších parlamentných voľbách získala len 2,93 percenta hlasov, zvažuje podať na priebeh volieb ústavnú sťažnosť. Informoval o tom na Facebooku. 

"Kontaktujú nás znechutení voliči strany Vlasť a prichádzajú so svedectvami o tom, že volebné lístky a v konečnom dôsledku výsledné počty hlasov mali byť manipulované rôznymi spôsobmi," uviedol Harabin. 

​Chýbajúce preferenčné krúžky však nie sú podľa Harabina jediným problémom. Voliči tiež strane zasielajú fotky s porušenými plombami na urnách pre nepoužité volebné lístky. "Dokonca, že boli zámerne znižované počty hlasov odovzdaných strane VLASŤ a aj fyzicky likvidované lístky s číslom 17," dodal predseda Vlasti. 

Harabin na Facebooku vyzýva voličov, aby v prípade dôvodného podozrenia urýchlene kontaktovali stranu Vlasť. "Pretože podanie ústavnej sťažnosti je časovo limitované," dodal. 

Podnety tiež zbiera koalícia Progresívne Slovensko (PS)-Spolu, sťažnosť však zatiaľ nechystá. "Momentálne zbierame materiály, či má vôbec opodstatnenie podať podnet na Ústavný súd," povedala hovorkyňa PS-Spolu Silvia Hudáčková.

PS-Spolu získala v parlamentných voľbách 6,96 percenta hlasov, na vstup do parlamentu jej chýbalo 926 hlasov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.