Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.03.2020, 14:41 Aktualizované dňa 03.03.2020 o 15:04

Kollár prezradil, aké pozície chce Sme rodina: Tri posty vo vláde a predsedu parlamentu

Pozícia predsedu parlamentu podľa Borisa Kollára Sme rodina ako druhej najsilnejšej strany rodiacej sa koalície patrí.

Kollár prezradil, aké pozície chce Sme rodina: Tri posty vo vláde a predsedu parlamentu
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Sme rodina má záujem o tri posty vo vláde a funkciu predsedu parlamentu. Po rokovaní s prezidentkou Zuzanou Čaputovou to v Prezidentskom paláci povedal predseda hnutia Boris Kollár.

Kollár priblížil, že jeho strana má záujem o ministerstvo obrany, na čele ktorého by mal byť Milan Krajniak. Tiež ministerstvo dopravy, kam by nominovali Štefana Hollého.

Potvrdil zároveň, že majú záujem aj o pozíciu vicepremiéra pre investície a informatizáciu, avšak meno nominanta neprezradil. Povedal len, že ho dal k dispozícii prezidentke.

​Pozícia predsedu parlamentu podľa Kollára Sme rodina ako druhej najsilnejšej strany rodiacej sa koalície patrí. "Trváme na tom," povedal. Predseda hnutia zároveň informoval, že Sme rodina nemá v pláne získať ministerstvo životného prostredia. 

Kollár sa podľa svojich slov nechystá obsadiť funkciu v exekutíve. Šéf Sme rodina nemá problém ani s tým, aby každý nominant na ministra predostrel výpis z registra trestov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.