Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.03.2020, 11:55 Aktualizované dňa 03.03.2020 o 12:12

Kiska urobil prvý krok pre vstup do koalície

Napriek tomu, že strana Za ľudí ešte neodsúhlasila vstup do koalície, tak Andrej Kiska už predstavil prvé mená vo vyjednávacom tíme.

Kiska urobil prvý krok pre vstup do koalície
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Exprezident Andrej Kiska si ujasňoval s Igorom Matovičom pozície pred vstupom do možnej koalície. Kiska vyjadril pripravenosť jeho strany spoluprevziať zodpovednosť a vstúpiť do vlády.

Jeho kľúčovou požiadavkou však je vysoký morálny a odborný profil každého člena vlády. Práve s tým súvisia aj jeho výhrady voči hnutiu Sme rodina Borisa Kollára. 

Kiska povedal, že sa mu páči Matovičov návrh mať akúsi protikorupčnú jednotku, ktorá by monitorovala správanie každého jedného člena koalície.

O definitívnom rozhodnutí strany však rozhodne predsedníctvo, ktoré bude zasadať vo štvrtok. Ešte pred tým sa má Kiska s Matovičom znovu stretnúť a vyjasniť si pozície v otázkach, ktoré sa im nepodarili vyriešiť dnes.

Predsedníctvo Za ľudí má 17 členov a rozhodovať bude jednoduchou väčšinou. Ak vstup do koalície odobrí, vznikne vyjednávací tím, ktorý bude riešiť samotné zloženie vlády. 

Kiska už dnes potvrdil, že jeho súčasťou bude on, Juraj Šeliga a Veronika Remišová. Zvyšných dvoch členov doplní predsedníctvo vo štvrtok. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.