Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.03.2020, 05:49

Sulík nie je spokojný s výsledkom SaS, ponúkne funkciu predsedu

Podľa Richarda Sulíka strane SaS pomohol odchod niektorých členov strany.

Sulík nie je spokojný s výsledkom SaS, ponúkne funkciu predsedu
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Predsedu strany SaS Richarda Sulíka prekvapili aktuálne neoficiálne volebné výsledky. "Jediné, čo sa potvrdzuje, je veľké víťazstvo Igora Matoviča," uviedol pre médiá v Liberálnom dome v nedeľu nadránom. Pripustil, že vo vláde SaS nemusí byť.

Sulík však nie je spokojný s výsledkom SaS. Je to výrazne menej, ako SaS mala v roku 2016. "Je to aj menej, ako sme my interne očakávali, bez akejkoľvek debaty ponúknem predsednícku stoličku," povedal pre Denník N.

"Som veľmi prekvapený, že z exit pollov nesedelo prakticky nič," komentoval s dôvetkom, že sa začal tešiť na predbežných osem percent. Zdôraznil však, že volič rozhodol, preto sa musia jeho vôli prispôsobiť. Uviedol tiež, že s lídrom hnutia OĽaNO Igorom Matovičom zatiaľ nehovoril, lebo má pokazený mobil. Rokovania zatiaľ podľa jeho slov "netreba siliť". Neobáva sa toho, že Matovič bude mať silný mandát. Prízvukoval, že SaS mu bude silnou oporou.

Sulík tiež povedal, že strane pomohol odchod niektorých členov strany. "Konečne sú preč. My sme sa prakticky trištvrte roka nevedeli venovať našej robote," doplnil. Za úspech považuje to, že sa SaS štvrtýkrát podarilo vo voľbách uspieť, čo podľa jej šéfa "nie je maličkosť". "Nájdete málo úspešnejších strán," mieni. Chce však počkať na definitívne výsledky parlamentných volieb. "V tomto momente vôbec nevieme, aká vláda bude," dodal.

Kandidát do Národnej rady (NR) SR za SaS Juraj Droba uviedol, že si myslí, že SaS ešte porastie. "Myslím, že výsledok bude výrazne nad šesť percent," povedal. Ďalší kandidát Alojz Baránik si podľa vlastného vyjadrenia zatiaľ netrúfa posudzovať, ako môžu výsledky dopadnúť. "Myslíme si, že práve v tých väčších mestách, ako sú Košice či Bratislava, kde je sčítavanie najdlhšie, tam si myslím, že ešte významne zabodujeme," uzavrel.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.