Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.02.2020, 21:54

Kiska vysvetľoval videá so Šuligom, znovu obvinil Smer. Neukazujte na mňa, reagoval Pellegrini

Exprezident znovu vyjadril názor, že za kompromitujúcimi videami stojí strana Smer, premiér sa voči obvineniam ohradil.

Šéf strany Za ľudí Andrej Kiska zopakoval, že pokladá za hlúposť stretnutia s Michaoom Šuligom, ktoré anonym vo forme videa zverejnil na YouTube.

Kiska v relácii v predvolebnej diskusii na Markíze vysvetlil aj to, prečo Šuligu zavolal do prezidentského paláca, počas funkcie prezidenta.

​"Súd pri pozemkoch lekára Franca rozhodol, že som konal v dobrej viere. Chcel som si so Šuligom vyjasniť, o čom to celé bolo," povedal Kiska.

Exprezident znovu vyjadril názor, že za kompromitujúcimi videami stojí strana Smer. Nechcel pomenovať, kto konkrétny za tým má byť.

Na otázku moderátora Michala Kovačiča, či ide o poslanca Petra Šucu Kiska povedal, že to nechce popierať ani potvrdzovať. "Polícia má v rukách dôkazy, ktoré som jej odovzdal, tak čakám, že bude konať," doplnil Kiska. 

Premiér Peter Pellegrini sa voči týmto obvineniam ohradil.

"Vy keď hovoríte o videách, neukazujte na mňa. Vy ste človek, koho tu polícia vyšetruje za daňové podvody, tak neukazujte na mňa," povedal Pellegrini, ktorý sa po zdravotných problémoch a pobyte v nemocnici vrátil do predvolebných diskusií.   

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.