Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.02.2020, 00:00

Mladí sa budú učiť od najlepších

Slovenské právnické fakulty vyšlú študentov do top právnických firiem.

Mladí sa budú učiť od najlepších
Zdroj: dreamstime

Byť pri prevodoch akcií veľkých korporácií, sedieť na súdnych procesoch či nahliadnuť do financovania investičných projektov. Takto zblízka môžu študenti našich právnických fakúlt vniknúť priamo do centra právnych problémov. „Pričuchnúť“ k skutočnému právu najnovšie umožňujú študentom obe právnické fakulty v hlavnom meste. Napríklad Fakulta práva Paneurópskej vysokej školy dohodla pre svojich študentov spoluprácu s jednou z najlepších právnických firiem na trhu, na ministerstve spravodlivosti či v Centre právnej pomoci. Právnická fakulta Univerzity Komenského zas vyšle svojich študentov na prax na Okresný súd Bratislava I.


Elitná spolupráca
Advokátska kancelária Relevans je dlhodobo jednou z najsilnejších značiek na slovenskom právnom trhu. Firma od januára začala spolupracovať s Fakultou práva Paneurópskej vysokej školy. „Spolupráca znamená pre študentov nové možnosti pracovnej realizácie už počas štúdia,“ povedal po podpise memoranda medzi Relevansom a Fakultou práva Paneurópskej vysokej školy dekan fakulty a prezidentkou novovymenovaný profesor Peter Potásch. „Spolupráca znamená aj účasť partnera na esejistických súťažiach vyhlásených pre študentov a na spoločenských i vzdelávacích aktivitách,“ dodáva dek

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.