Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.02.2020, 00:00

Štát dáva mestám eurofondy na obecné polikliniky

Rezorty zdravotníctva a hospodárstva chcú, aby po celej krajine vzniklo 134 centier integrovanej zdravotnej starostlivosti. Problém bude do nich dostať lekárov.

Štát dáva mestám eurofondy na obecné polikliniky
Zdroj: Zdroj: Dreamstime

Lekári roztrúsení po celom okrese a staré budovy polikliník. Aj to sú problémy samospráv po celom Slovensku. Pomôcť by mali eurofondy, ktoré mestám prerozdeľujú ministerstvá zdravotníctva a hospodárstva. Vďaka nim si môžu samosprávy buď vybudovať nové polikliniky, alebo opraviť tie existujúce.


„Najčastejšie ide o rekonštrukcie existujúcich objektov vo vlastníctve samospráv, či už o rekonštrukcie existujúcich zanedbaných zdravotných stredísk, alebo opravy objektov s cieľom zmeny účelu užívania objektu so zámerom integ

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.