Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.02.2020, 14:46

Danko spúšťa anketu na Facebooku. Ľudia rozhodnú, či chcú diaľničné známky

Anketa potrvá až do hlasovania v utorok.

Danko spúšťa anketu na Facebooku. Ľudia rozhodnú, či chcú diaľničné známky
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Šéf parlamentu Andrej Danko v piatok pripustil, že poslanci SNS nemusia na utorkovej schôdzi podporiť vlastný návrh na zrušenie diaľničných známok. Rozhodne o tom anketa na Facebooku. 

Ľudia v nej majú rozhodnúť, či chcú alebo nechcú diaľničné známky. Hlasovanie bude na facebookovej stránke národniarov. 

"Ak v utorok o desiatej hodine nebude na Facebooku SNS viac za, tak nepodporíme návrh," povedal Danko.

"Sám som zvedavý, čo urobia ľudia, keď sa tu vyhlasujú ankety á la Matovič. Tak nech sa páči, choďte na Facebook. Chcete diaľničné známky, nechcete a veľa šťastia," dodal šéf parlamentu.

Danko odmieta kritiku, že po zrušení známok by sa na Slovensku zvýšil počet zahraničných vodičov. "Chcel som, aby spoločnosť pochopila, že je až komické, že od vás vyberajú 50 euro," hovorí o svojom návrhu.

Hlasovanie o skrátenom legislatívnom konaní v prípade vládnych opatrení bolo v piatok neúspešné. Národná rada totiž nebola uznášaniaschopná.  

Opätovné hlasovanie bude v utorok o desiatej hodine, kedy sa skončí aj anketa národniarov, na základe ktorej sa rozhodnú, aký postoj pri rušení diaľničných známok zaujmú. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.